کد خبر: 3349

پیام تسلیت رییس مرکز اسلامی انگلیس در پی ارتحال مرحوم آیت الله تسخیری

در پی ارتحال عالم مجاهد و زبان گویای اسلام و تشیع و مشاور عالی رهبر انقلاب اسلامی در امور جهان اسلام مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ محمد علی تسخیری رضوان‌الله‌ تعالی علیه، حجت الاسلام والمسلمين سید هاشم موسوی نماینده مقام معظم رهبری در انگلستان و رییس مرکز اسلامی انگلیس پيام تسلیتی خطاب به بیت آن فقید سعید به شرح زیر صادر کردند.

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر ارتحال فقیه جلیل‌القدر مرحوم آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدعلی تسخیری رضوان الله علیه موجب تأثر و تأسف فراوان گردید.
این روحانی فاضل و متعهد علاوه بر عضویت مؤثر در مجلس خبرگان رهبری، سالیان زیادی از عمر شریف خود را در راه تقریب مذاهب اسلامی و ترویج معارف ائمه هدی علیهم‌السلام صرف نمود و به حق از خدمتگزاران صادق دین بود.
خدمات ارزشمند آن عالم نستوه در طول عمر با برکت خود در عرصه بین‌الملل و در مراودات با حقیقت جویان جهان، هرگز فراموش نخواهد شد. ایشان در سالیان متمادی کوشید تا چهره حقیقی اسلام عزیز را در میان نخبگان مسلمان در سراسر جهان و رهبران سایر ادیان بشناساند.
اینجانب ضایعه مؤلمه فقدان آن عالم خستگی ناپذیر را به محضر رهبر معظم انقلاب «مدظله‌ العالی»، حوزه‌های علمیه، همه دوستداران و علاقه‌مندان و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن فقید سعید، علّو درجات و غفران الهی و برای همه بازماندگان صبر جمیل و أجر جزیل مسئلت می نمایم.
سید هاشم موسوی
مرکز اسلامی انگلیس
سه شنبه 28 مرداد ماه 1399
برابر با 18 آگوست 2020 و 28 ذیحجه 1441

اذان صبح
 
 

 برنامه های مرکز

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)