کد خبر: 3317

بازدید دانش آموزان مدرسه آمریکایی لندن از مرکز اسلامی انگلیس

دانش آموزان مدرسه آمریکایی لندن امروز در بازدید از مرکز اسلامی انگلیس با اسلام و فعالیت های این مرکز آشنا شدند.
به گزارش امور رسانه ای مرکز اسلامی انگلیس در این بازدید که دانش آموزان یک کلاس در مقطع دبیرستان از مدرسه آمریکایی لندن به سرپرستی خانم تامارا اسمیث حضور داشتند ابتدا مورد خوش آمدگویی قرار گرفتند و پس از بازدید از این مرکز در نشستی، حجت الاسلام و المسلمین عابدی معاون فرهنگی مرکز اسلامی انگلیس در باره دین اسلام و فعالیت های این مرکز به عنوان یک مرکز شیعی سخنرانی کرد. معاون فرهنگی مرکز اسلامی انگلیس تصریح کرد در حال حاضر در دین اسلام دو مذهب اصلی وجود دارد که متاسفانه برخی از گروهای تندرو موسوم به القاعده، داعش و طالبان با تندروی ها و رفتار غیرانسانی به تخریب چهره اسلام می پردازند که هیچ ارتباطی با مبانی و مفاهیم اسلام ندارد. حجت الاسلام والمسلمین عابدی با اشاره به مأموریت انبیأء الهی در هدایت بشر گفت: حضرت محمد(ص) آخرین پیامبرالهی بود که به عنوان پیامبر رحمت شناخته شده است و با احترام به پیروان سایر ادیان با آنها ملاقات می کرد.
معاون فرهنگی مرکزاسلامی انگلیس در پایان سخنانش به سوالات دانش آموزان آمریکایی پاسخ داد و افزود این مرکز همیشه برای آشنایی جوامع غیر اسلامی با اسلام آمادگی دارد.
خانم تامارا اسمیث معلم و سرپرست دانش آموزان آمریکایی بازید کننده این بازدید را بسیار جذاب و مؤثر برای آشنایی دانش آموزان با اسلام توصیف و از همکاری مرکزاسلامی انگلیس در ایجاد این فرصت قدردانی کرد.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)