کد خبر: 3303

در پی به شهادت رسیدن سردار سرافراز اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی، رییس مرکز اسلامی انگلیس پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کردند:

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
مِّنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا
خبر شهادت سردار سرافراز اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همراهان وی موجب تاثر و تالم گشت.
سردار سلیمانی در طول چهل سال حیات طیبه جمهوری اسلامی همواره در میدان مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و دفاع از حریم ولایت علوی همچون مالک اشتر علی مخلصانه و شجاعانه جنگید تا آنکه خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت و بدینگونه به آرزوی دیرین خود که شهادت در راه خدا بود رسید.
امروز زبان حال همه ی آزادگان و دوستان امیر المؤمنین علی علیه السلام در فراغ این فرمانده دلاور و مالک اشتر زمان چنین است؛ «بدانید که حاج قاسم سلیمانی، روزگار خود را به پایان برد و به پیمان خویش وفا نمود و به دیدار پروردگارش شتافت، خدا حاج قاسم را بیامرزد! اگر کوه مى بود، قلّه اى دست نیافتنى و دور و بلند مى نمود! و اگر سنگ مى بود، صخره اى سخت مى نمود»! لحظه‌ای دست از مبارزه نکشید؛ از جنگ تحمیلی گرفته تا مبارزه با تکفیری‌ها و داعش؛ رشادت‌های این سرباز فدایی اسلام در دوره دفاع مقدس و فرماندهی مبارزه با داعش و سایر تروریست‌های بین المللی، هرگز از یاد نخواهد رفت.
اینجانب شهادت آن عزیز سفر کرده و سردار سرافراز اسلام و نیز همراهان وی بویژه مجاهد بزرگ جهان اسلام جناب آقای ابو مهدی المهندس، را به محضر حضرت، ولی عصر (عج)، رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای دام ظله الشریف، ملت شریف ایران و عراق و خانواده ایشان تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.
سید هاشم موسوی
نماینده مقام معظم رهبری در انگلستان
و رئیس مرکز اسلامی انگلیس
جمعه 13 دیماه 1398 برابر با جمادی الاولی 1441

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)