کد خبر: 3302

پیام تسلیت رییس مرکز اسلامی انگلیس در پی ارتحال فقیه وارسته مرحوم آیت‌الله آقای حاج سید مهدی موسوی خلخالی

در پی ارتحال فقیه وارسته و استاد جلیل‌القدر حوزه‌های علمیه تهران و خراسان مرحوم آیت‌الله آقای حاج سید مهدی موسوی خلخالی رضوان‌الله‌ تعالی علیه، حجت الاسلام والمسلمين سید هاشم موسوی نماینده مقام معظم رهبری در انگلستان و رییس مرکز اسلامی انگلیس پيام تسلیتی خطاب به بیت آن فقید سعید، حوزه های علمیه و شاگردان ایشان به شرح زیر صادر کردند.

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با کمال تأثر و تألم مطلع شدیم که فقیه وارسته مرحوم آیت‌الله آقای حاج سید مهدی موسوی خلخالی رضوان‌الله‌ تعالی علیه دار فانی را وداع گفته و به لقاء الله پيوستند.
مرحوم آیت‌الله آقای حاج سید مهدی موسوی خلخالی از حامیان ولایت فقیه و انقلاب اسلامی بودند که در صحنه های حساس نظام به خوبی به وظیفه انقلابی خویش درحمایت از حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری دام عزّه عمل نمودند.
این عالم متعهد، که عمر پربرکت خود را در خدمت به معارف اهل‌بیت (علیهم‌السلام) صرف نمود، با تحقیقات عمیق خود آثاری معطوف به نیازهای علمی نظام اسلامی به یادگار گذاشت.
فقدان آن بزرگوار که سالیان متمادی از عمر با برکت خویش را در راه خدمت به دین و مذهب به ویژه در تألیف و تدریس و تربیت طلاب سپری نمود، ضایعه ای بزرگ است.
اینجانب این مصیبت وارده را به حوزه های علمیه بويژه حوزه علمیه مشهد مقدس، فرزندان و همه منسوبین از بیت آن فقید سعید تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده، رحمت و مغفرت و علوّ درجات و برای بازماندگانشان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت دارم.

سید هاشم موسوی
مرکز اسلامی انگلیس
دوشنبه دوم دی ماه 1398
برابر با 23 دسامبر2019 و 26 ربیع الثانی 1441

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)