کد خبر: 3295

برگزاری یازدهمین برنامه اهدای خون در " کمپین اهدای خون با نام امام حسین(ع) " در مرکز اسلامی انگلیس

یازدهمین مراسم اهدای خون روز یکشنبه 15 سپتامبر 2019 و با نام سومین پیشوای شیعیان جهان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، با همکاری سیستم بهداشت عمومی انگلیس ( ان اچ اس) و اتحادیه دانشجویان مسلمان (آی یو اس) در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.
برگزاری مراسم اهدای خون با نام امام حسین(ع) و بازشدن درهای مرکز اسلامی برای اجرای این طرح انساندوستانه می تواند در معرفی بخشی از اندیشه های بلند نوعدوستی و احسان اسلامی که همواره در مرکز اسلامی انگلیس بر آن تاکید می شود، موثر باشد .
مرکز اسلامی انگلیس معتقد است این اقدام و اینگونه فعالیتهای خداپسندانه می تواند برخی تبلیغات سوء درباره اسلام و مسلمانان را به ویژه در انگلیس خنثی سازد. متأسفانه برخی رفتارها به نام اسلام از جمله درایام محرم و عاشورا انجام می شود که این حرکت انساندوستانه می تواند نگرشها را درباره مسلمانان تغییر دهد .
بنا بر همین گزارش در یازدهمین مراسم اهدای خون تعداد کثیری از مسلمانان و غیر مسلمانان در مرکز اسلامی انگلیس در لندن حاضر شدند تا با اهدای خون خود به تکلیف انسانی‌شان عمل کرده و از این راه، زندگی‌بخش جان بسیاری از انسان‌های نیازمند باشند.
مسلمانان انگلیس به ویژه شیعیان، هرساله در فاصله میان اول محرم تا اربعین حسینی، به یاد جانبازی های امام حسین (ع) ویاران باوفایش، خون خود را برای استفاده های پزشکی و نجات جان بیماران نیازمند، اهدا می کنند.
این مراسم اولین بار در سال 2006 و با نام حضرت امام حسین (ع) و تشویق مردم به اهدای خون، به ابتکار اتحادیه دانشجویان مسلمان در شهر منچستر برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی مسلمانان این شهر مواجه گردید. هم اکنون این مراسم گسترش یافته و در 26 شهر انگلیس برگزار می‌شود و سامان دهندگان آن مصمم هستند تا این امر خداپسندانه را به سایر کشورها نیز توسعه دهند.
در حال حاضر با توجه به روند رو به افزایش استقبال مسلمانان از این طرح اتحادیه دانشجویان مسلمان با سازمان بهداشت عمومی انگلیس (ان اچ اس) قرارداد همکاری امضاء کرده اند و این برنامه بصورت رسمی پیگیری می شود.
بر اساس گزارش منتشرشده از سوی کمپین اهدای خون بانام امام حسین(ع)، اهدای خون هر نفر موجب نجات جان 3 انسان بزرگسال و یا 7 انسان خردسال خواهد بود.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)