کد خبر: 3263

برگزاری جشن میلاد با سعادت امیر مومنان حضرت علی (ع) در شب سال نو شمسی ۱۳۹۸ در مرکز اسلامی انگلیس

برنامه جشن میلاد با سعادت اولین امام شیعیان حضرت علی بن ابی طالب (ع) روز چهارشنبه 13 رجب برابر با 29 اسفند 1397 و 20 مارس 2019 در محل مرکز اسلامی انگلیس در لندن برگزار شد.
در این برنامه جشن که ساعاتی پیش از تحویل سال نو شمسی ۱۳۹۸ برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین سید سعید خلخالی سخنانی ایراد کرده و پس از آن آقای مولایی به مدیحه سرایی و قرائت اشعاری در مناقب حضرت علی بن ابی طالب (ع) پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین خلخالی در ابتدای سخنان خود به مقام عالی آن حضرت در درگاه الهی اشاره کرده و یادآور شد در حالیکه به حضرت مریم با آن مقام، هنگام زایمان امر شد که از مسجد خارج شود، اما به فاطمه بنت اسد امر شد که وارد خانه خدا شود و بدین ترتیب حضرت علی(ع) در خانه کعبه که مقدس ترین مکان در زمین است، متولد شد.
وی مصادف شدن تحویل سال 1398 با روز 13 رجب را به فال نیک گرفته و ابراز امیدواری کرد که به برکت وجود آن حضرت سال جدید سال تحول ما به احسن احوال باشد. وی نعمت ولایت را نعمتی معرفی کرد که در روز قیامت درباره آن از بشر سوال خواهد شد.
حجت الاسلام و المسلمین خلخالی در سخنان خود بر اهمیت اخلاق و خوش خلقی تاکید بسیار کرد و همه را به پرهیز از قهر و دشمنی و بازگشت به آشتی و دوستی در سال جدید دعوت کرد. وی سخن حضرت امیر(ع) به کمیل را یادآور شد که به کمیل فرموده بود خانواده اش را به حسن خلق سفارش کند. وی گفت اگر اخلاق داشته باشیم، دین و ایمان باقی خواهد ماند. اما اگر اخلاق نداشته باشیم دین و ایمان نیز فاسد می شود.
وی همچنین به موضوع ادخال سرور در دلهای مومنین پرداخت و با بیان احادیثی ازائمه اطهار بر اهمیت آن تاکید نمود. وی خاطرنشان کرد که منظور از شاد کردن دل مومنین این است که باری از روی دوش آنها برداشته و مشکلی از مشکلات آنها را حل کنیم.
وی سخنان خود را با دعا برای سلامتی حضرت صاحب الزمان (عج) و دعا برای پیروی صحیح از مکتب اهل بیت به پایان برد.
بنا برهمین گزارش در این مراسم آقای سید جلال معصومی ضمن تلاوت آیاتی از قرآن کریم به قرائت اشعاری در مدح اولین پیشوای شیعیان جهان پرداخت و آقای حاج بهزاد مولایی نیز با قرائت سرود ومولودی خوانی در وصف حضرت علی بن ابی طالب پایان بخش این مراسم بود

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)