کد خبر: 3262

خجسته جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها با حضور پيروان آن حضرت در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.

برنامه جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در روز 7 اسفند 1397 برابر با 26 فوریه 2019 در محل مرکز اسلامی انگلیس در لندن برگزار شد.
در این برنامه جشن که همراه با مولودی خوانی، پخش سرود و نماهنگ و قرائت آیاتی از قرآن کریم بود، حجت الاسلام و المسلمین محمد سعید بهمن پور سخنانی در معرفی مقام و منزلت آن حضرت بیان نمود.
وی در ابتدا پرسید ما چرا باید بعد از گذشت قرنها تولد بانویی را که عمر کوتاهی هم کرده است جشن بگیریم؟ و آن هم در حالی که در زمان معاصر انسانهای فاضل کم نبوده اند. معاون پژوهشی مرکز اسلامی انگلیس در پاسخ توضیح داد که سّر اینکه در تاریخ چند نفر معدود مانند حضرت ابراهیم (ع)، حضرت موسی(ع)، حضرت عیسی (ع) و حضرت رسول اکرم (ص) و در بین بانوان حضرت فاطمه (س) این موقعیت استثنایی را دارند، نتیجه این حقیقت است که آنها انسانهای کامل هستند.
وی سپس به توصیف انسان کامل از خلال آیات و روایات پرداخت و یادآور شد که ایده انسان کامل در همه ادیان و مذاهب دیده می شود و کسانی که با متون اسلامی آشنایی دارند می دانند که از جمله محی الدین عربی روی این موضوع خیلی پافشاری کرده و در تالیفات خود مورد استفاده قرار داده است.
حجت الاسلام و المسلمین بهمن پور حضرت ابراهیم (ع) را یک انسان کامل توصیف کرد که خدا در وصف وی او را یک امت نامیده و او را امام قرار داده است برای همه بشریت. وی مقام ابراهیم را چنان بزرگ دانست که خداوند به عنوان پاداش، تمام پیامبران بعدی را در ذریّه او قرار داد.
وی همچنین خاطرنشان کرد که انسان در همه ابعاد توانایی شگرفی برای رشد دارد. چه در عرصه علم باشد و چه در عرصه معنویت. در عرصه معنویت انسان می تواند از مقام ملائکه نیز بالاتر برود. وی توضیح داد که با این حال انسان ها ممکن است به طور نامتوازن رشد کرده و یک بعد از آنها ضعیف باقی بماند. وی اظهار داشت که به عنوان نمونه تمدن فعلی بشر اکنون گرفتار یک رشد نامتوازن شده است.
وی با توجه به احادیثی از حضرت فاطمه (س) اهمیت خلوص برای خدا و تسلیم در برابر او را یادآور شد و گفت که بدون تسلیم در برابر خدا نمی توان به هدایت دست یافت.
حجت الاسلام و المسلمین بهمن پور خاطرنشان کرد که بر اساس این رویات اگر کسی خود را برای خدا خالص کند، خدا نیز بهترین مصلحت او را بر وی نازل می کند.
وی در ادامه چند حدیث از حضرت فاطمه (س) را برای حاضران قرائت کرد. از جمله حدیثی در منزلت و فضیلت سوره های حدید، واقعه و الرحمن.
این برنامه که با نماز مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام و المسلمین بهمن پور آغاز شده بود، با مولودی خوانی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در لندن، آقای حاج علی مصلایی به پایان رسید.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)