کد خبر: 3248

اقامه نماز جماعت ظهر وعصر و مراسم سوگواری روز عاشورا در مرکز اسلامی انگليس

شيعيان و سوگواران حسينی مقيم لندن در روز پنجشنبه 20 سپتامبر 2018 مصادف با دهم ماه محرم الحرام 1440 و روز عاشورای حسينی ، با اجتماع در مرکز اسلامی انگليس ، ضمن برگزاری مراسم عزاداری ونوحه خوانی، نماز ظهر وعصر را به ياد اقامه آخرين نماز جماعت حضرت اباعبدالله حسين (ع) وياران با وفايش در سرزمين مقدس کربلا ، به امامت حجت الاسلام والمسلمين دکتر محمد علی شمالی نماینده ولی فقیه در انگلیس و رييس مرکز اسلامی انگليس اقامه کردند.
سوگواران حسينی در مراسم عزاداری خود در روز عاشورا ضمن قرائت زيارت عاشورا و گوش فرا دادن به آياتی از کلام الله مجيد ، از سخنان حجت الاسلام والمسلمين دکتر شمالی رييس مرکز اسلامی انگليس، بهره بردند.
در اين مراسم همچنين آقای حاج بهزاد مولايی مداح اهل بيت عصمت وطهارت با مرثيه سرایی ونوحه خوانی به ذکر مصائب اهل بيت در صحرای کربلا و بويژه در روز عاشورا اشاره کرد و عاشقان ودل سوختگان سيد الشهدا با اجرای مراسم عزاداری وسينه زنی بر آلام اهل بيت (ع) گريستند.
اين گزارش همچنين حاکيست مسلمانان اردو زبان از ساعت 1 بامداد تا اذان صبح مراسم ويژه خود را تحت عنوان شب عاشور برپا کردند و ضمن بهره مند شدن از سخنان حجج اسلام والمسلمين علی اکبر عابدی و حسن معروفی و الکساندر خلیلی به مراسم عزاداری و سينه زنی پرداختند.
در صبح روز عاشورای حسينی نيز برنامه ويژه مقتل خوانی به زبان عربی برای مسلمانان عرب زبان مقيم لندن از ساعت 8 تا 10 صبح تدارک ديده شده بود که جمع کثيری در آن شرکت کردند.
بنا بر همین گزارش مسلمانان عزادار در ساعت 3 بعدازظهر برای شرکت در مراسم راهپيمايی و عزاداری که بنا بر سنت همه ساله در روز عاشورا در لندن برپا می شود رهسپار هاید پارک لندن برای پيوستن به ديگر مسلمانان شرکت کننده در اين راهپيمايی شدند.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)