کد خبر: 3239

برگزاری مراسم معنوی قرائت دعای پرفیض عرفه در مرکز اسلامی انگليس – 21 آگوست 2018

با حضور جمع زیادی از مسلمانان مقیم انگلیس مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه در مرکز اسلامی انگلیس برگزار گردید.
در نهمین روز از ماه ذیحجه 1439 برابر با 30 مرداد 1397 و 21 آگوست 2018 در روز عرفه جمع زیادی از خواهران و برادران ایمانی از اقشار و ملیت‌های گوناگون در مرکز اسلامی انگلیس حضور یافتند تا با زائران بیت الله الحرام همنوا شوند و در فضایی معنوی و روحانی با قرائت دعای روح بخش عرفه به یگانگی خداوند متعال اعتراف کنند و با سپاس از نعمت‌های بی‌پایان او، بر پیامبر بزرگ او و خاندانش صلوات فرستند و از خدای یکتا طلب آمرزش و مغفرت نمایند.
قبل از شروع قرائت دعای پرفیض حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در روز عرفه، حجت‌الاسلام والمسلمین آقای دکتر شمالی رییس مرکز اسلامی انگلیس طی سخنانی کوتاه به زبان انگلیسی به تبیین اهمیت دو عید برجسته فطر و قربان برای همه مسلمانان جهان و روز عرفه که در حقیقت اوج معنوی اعمال حج است و خدا‌شناسی و خود‌شناسی در این روز برای انسانهای با ایمان معنا پیدا می‌کند، پرداختند.
رییس مرکز اسلامی انگلیس در اهمیت روز عرفه، این روز را در اعمال حج، همچون روز قدر در ماه مبارک رمضان برشمردند و اوج باران رحمت الهی بر همه بندگان صالح و اوج ضعف و ذلت و ناتوانی شیطان را در فریب انسان دانستند.
پس از سخنان رییس مرکز اسلامی انگلیس دعای پرفیض عرفه توسط آقای سید مجتبی مقدس، حجت الاسلام و المسلمین آقای دکتر شمالی و آقای سید هانی الوردی قرائت گردید.
مرکز اسلامی انگلیس – لندن – 21 آگوست 2018

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)