کد خبر: 3237

برگزاری مراسم سوگواری سالروزشهادت جواد الائمه حضرت امام محمد تقی (ع) در مرکز اسلامی انگلیس

همزمان با ایام شهادت مظهر جود و سخا و علم و معرفت ، جواد الائمه حضرت امام محمد تقی علیه السلام ؛ مسلمانان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از ملیتهای مختلف با برپایی مراسم سوگواری و عزاداری در مرکز اسلامی انگلیس، مراتب ارادت خود را به آن امام همام ابراز داشتند
این مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم و زیارت عاشورا توسط آقای امیر حسین فتوحی و ذکر مصیبت و توسّل به خاندان اهل البیت (ع) توسط مداح اهل بیت آقای سید جلال معصومی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین آقای برهان در روز یکشنبه 12 اگوست 2018 برگزار گردید.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی برهان ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع)، با اشاره به مقام عصمت و علم لدنی و الهی ائمه اطهار (ع)، به تشریح نقش ائمه (ع) در مصون ماندن دین از انحراف پرداخت.
وی با تشريح گوشه هايی از زندگانی کوتاه ولی پربار نهمين امام و پيشوای شيعيان جهان و زعامت آن حضرت بر امور مسلمين در اوج جوانی با پشتوانه علوم الهی، حاضرین را به مطالعه و بررسی تاریخ پرفراز و نشيب مکتب تشيّع و زندگی سخت و پرفشار و زاهدانه ائمه هدی عليهم السلام دعوت کردند.
در پايان اين مراسم آقای سید جلال معصومی از مداحان اهل بيت عصمت وطهارت در لندن ، به قرائت اشعار و نوحه سرايی و ذکر مصائب خاندان اهل بيت (ع) پرداخت.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)