کد خبر: 3234

برگزاری مجلس سوگواری سالروز شهادت ششمین پيشوای شیعیان جهان حضرت امام جعفر صادق (ع)

مجلس سوگواری سالروز شهادت ششمين اختر تابناک آسمان ولايت و امامت حضرت امام جعفرصادق (ع) با حضور جمعی از شیعیان آل محمد و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در روز دو شنبه 9 جولای 2018 در مرکز اسلامی انگليس برگزار شد.
اين مجلس که باقرائت آیاتی از قرآن کریم توسط آقای مصطفی علی و قرائت زیارت پرفیض عاشورا شروع شد؛ حجت الاسلام والمسلمين برهان يکی از روحانیون و مبلغين مقیم لندن به عنوان سخنران اين مجلس طی سخنانی ضمن عرض تسليت و تعزيّت مصيبت شهادت امام جعفر صادق(ع) بنيانگذار مذهب تشيع؛ به محضر امام عصر (عج) ، شيعيان ، رهروان وعلاقمندان آن امام همام ؛ بر لزوم برگزاری مجالس برای تعظيم شعائر اسلامی و آشنايی با احکام ومعارف اسلامی وشناخت بيشتر از سلوک و منش ائمه هدی عليهم السلام تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمين برهان ضمن تبيين فضايل و مناقب و مجاهدات علمی حضرت امام جعفر صادق گفت: در دورانی که بنی عباس و بنی اميّه برسر خلافت و حکومت درحال نزاع بودند، شرایط مناسب و مغتنمی برای امام جعفر صادق بوجود آورد تا بتواند شاگردان زيادی را در مباحث مختلف دینی، فلسفه، فقه، و مباحث علوم دینی روز تربیت نمايد.
وی افزود: در ميان ائمه هدی ، آن حضرت امکان بیشتری را داشت تا به تبليغ و تعليم حقايق و معارف دينی بپردازد و مذهب تشيّع را رونق بخشد و گسترش دهد و به همين دلیل است که آن حضرت را رهبر مذهب تشیّع و مذهب ما را مذهب جعفری می نامند.
در انتهای این مراسم آقای حاج علی مصلایی يکی از مداحان اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام در لندن نوحه و اشعاری را در سوگ مصيبت شهادت ششمین امام و پیشوای شیعیان جهان حضرت امام جعفر صادق(ع) قرائت کرد.
بنا بر همین گزارش مجالس سوگواری مشابهی در روزهای شنبه و یکشنبه 7 و 8 جولای 2018 به زبانهای انگلیسی و عربی برای انگلیسی زبانان و عرب زبانان مقیم لندن نیز در مرکز اسلامی انگلیس برگزار گردید و حجج اسلام و المسلمين دکتر محمد علی شمالی، شیخ محمد علی اسماعیل و شیخ رشاد الانصاری به سخنرانی پرداختند و آقایان ملا عباس یوسف و الحاج ملا باسم الدراجی به زبانهای انگلیسی و عربی به مرثیه سرایی پرداختند.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)