کد خبر: 3232

برگزاری نهمین مراسم اهدای خون توسط غیر مسلمانان و مسلمانان در مرکز اسلامی انگلیس

برگزاری نهمین مراسم اهدای خون روز یکشنبه 24 جون 2018 با نام سومین پیشوای شیعیان حضرت امام حسین (ع)، با همکاری سیستم بهداشت عمومی انگلیس ( ان اچ اس) و اتحادیه دانشجویان مسلمان (آی یو اس) در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.
در این مراسم ده‌ها تن از مسلمانان و غیر مسلمانان در مرکز اسلامی انگلیس در لندن حاضر شدند تا با اهدای خون خود به تکلیف انسانی‌شان عمل کرده و از این راه، زندگی‌بخش جان بسیاری از انسان‌های نیازمند باشند.
به گفته آقای مصطفی خان مسئول برگزارکننده مراسم اهدای خون از سوی اتحادیه دانشجویان مسلمان نیز، این مراسم از دوازده سال پیش با ابتکار این اتحادیه برگزار می‌شود که از سال 2015 تا کنون 8 نوبت آن در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شده است
وی افزود: این مراسم اولین بار در سال 2006 در شهر منچستر برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی مسلمانان این شهر مواجه گردید. این مساله ما را بر آن داشت تا این مراسم پسندیده را توسعه بخشیم و بانام حضرت امام حسین (ع) مردم را به اهدای خون تشویق کنیم و الحمدالله اکنون در 25 شهر این مراسم برگزار می‌شود و برای گام های بعدی در نظر داریم تا این مراسم خداپسندانه را به سایر کشورها توسعه دهیم.
آقای مصطفی خان در پاسخ به این سؤال که واکنش سازمان بهداشت عمومی انگلیس برای مشارکت در مراسم اهدای خون چگونه است، گفت: آن‌ها به‌طورکلی نسبت به اهدای خون اشتیاق دارند و زمانی که ما این طرح را پیشنهاد کردیم با استقبال برخورد کردند.
وی با اشاره به روند رو به افزایش استقبال مسلمانان از این طرح بیان داشت: ما موفق شدیم تا سال گذشته با سازمان بهداشت عمومی انگلیس در این زمینه قرارداد همکاری امضاء کنیم و کارمان را به‌ صورت رسمی پیگیری کنیم.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)