کد خبر: 3224

آیین بزرگداشت روز معلم با حضور حجت الاسلام والمسلمين دکتر شمالی نماینده مقام معظم رهبری در بریتانیا و در مجتمع آمورشی جمهوری اسلامی ایران در لندن برگزار شد

آیین بزرگداشت روز معلم در مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در لندن با حضور حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر محمد علی شمالی نماینده مقام معظم رهبری در بریتانیا و رئیس مرکز اسلامی انگلیس، معلمان، دانش آموزان و جمعی از اولیای دانش آموزان در روز سه شنبه 18 اردیبهشت ماه 1397 برگزار شد.
بنا بر همین گزارش آقای سید عباس حسینی مدیر مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در لندن در ابتدای این مراسم ضمن تبریک روز معلم و پاسداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی‌ مطهری، توضیحاتی را درباره فعالیت‌های این مجتمع آموزشی برای حاضران ارائه کرد.
وی معلمی را وظیفه ای خطیر توصیف کرد که مسئولیت مهمی را در جهت رشد و آموزش نسل آینده بشریت بر عهده دارد.
رئیس مرکز اسلامی انگلیس نیز در سخنان خود درباره اهمیت آموزش از منظر اسلام سخنرانی کرد. وی با اشاره به تأکید دین مبین اسلام بر علم‌آموزی اظهار داشت که اگر گروهی از دانش ‌پژوهان بخواهند دینی را انتخاب کنند، آن دین قطعاً اسلام خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمين دکتر شمالی در همین رابطه به آیاتی از قرآن اشاره کرد و افزود که هیچ‌ چیز در دنیا مهم‌تر از مکان عبادت و آموزش نیست. وی بابیان این مطلب نتیجه گرفت که در دین اسلام، مساجد محلی برای عبادت و آموزش قرارگرفته و روحانیون، آموزگاران عصر خود هستند.
دکتر شمالی همچنین به مصادف شدن روز معلم و میلاد فرخنده حضرت ولی‌عصر (عج) اشاره و عنوان کرد که معلمان در صف اول یاران آن حضرت قرار دارند. وی دراین‌باره توضیح داد یاران آن حضرت افرادی هستند که پیش از ظهورشان، در مسیر ایشان خدمت کرده‌اند.
رئیس مرکز اسلامی انگلیس در پایان اظهارات خود از تلاش متصدیان مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در لندن قدردانی و تجلیل به عمل آورد.
در ادامه این مراسم، فیلمی از فعالیت‌های مدرسه برای حاضرین نمایش داده شد و دانش آموزان مدرسه نیز چندین برنامه سرود، دکلمه و شعر اجرا کردند. همچنین تقدیرنامه هایی توسط نماینده مقام معظم رهبری در بریتانیا به آموزگاران این مجتمع آموزشی اعطا شد.
در مجتمع آموزشی جمهوری اسلامی ایران در لندن در حدود 390 دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند و 45 معلم فعالیت دارند.

اذان صبح
 
 

 برنامه های مرکز

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)