کد خبر: 3219

نشست رؤسای نمایندگیها و نهادهای ایرانی مستقر در انگلیس و مسئولان ایرانی مراکز اسلامی شهرهای مختلف بریتانیا بمناسبت سال نو شمسی در مرکز اسلامی انگلیس

نشست رؤسای نمایندگیها و نهادهای ایرانی مستقر در انگلیس و مسئولان ایرانی مراکز اسلامی شهرهای مختلف بریتانیا بمناسبت سال نو شمسی، با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن و آیت الله رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ و به میزبانی مرکز اسلامی انگلیس در لندن در روز دوشنبه 20 فروردین ماه 1397 برگزار شد .
حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد علی شمالی نماینده مقام معظم رهبری در انگلیس در آغاز این نشست که مطابق سالهای گذشته در نخستین روزهای سال جدید برگزار می شود بر ضرورت امید بخشی به جامعه تاکید کرد .
وی امید را یکی از شاخصهای تشخیص رشد معرفتی و معنوی افراد دانست وتصریح کرد : هر چقدر میزان معنویت انسان بیشتر باشد امید هم در او تقویت خواهد شد .
دکتر شمالی در ادامه افزود : با شناخت درست خدا و درک نظام آفرینش متوجه خواهیم شد که شر نمی تواند قطبی مقابل خیر باشد و به این یقین خواهیم رسید که باطل رفتنی است .
نماینده مقام معظم رهبری در انگلیس با استناد به آیات و روایات، یأس و نومیدی را جنود شیطان خواند و افزود : یأس و نومیدی از رحمت الهی، ازبزرگترین گناهان کبیره محسوب می شود .
دکتر محمد علی شمالی، امام زمان (عج ) را حجت خدا و تجسّم و پشتوانه مجسّم امید دانست و گفت : با این پشتوانه دیگر نباید نا امید بود و هر چقدر از لحاظ معنوی پیشرفت کنیم امید هم در ما افزایش خواهد یافت و به دیگران هم امید خواهیم داد .
وی همچنین این تصوّر را که خوف نقیض رجاست را رد کرد و افزود : این یأس است که نقیض رجاست و خوف برای این است که در امیدواری عاقلانه رفتار شود و خطرها نادیده گرفته نشود . بنا بر این خوف، رجا را محدود نمی کند بلکه در مسیر درست قرار می دهد و امکان سفر تا بی نهایت را برای دارنده آن مهیا می کند .
نماینده رهبر معظم انقلاب در انگلیس با بیان اینکه از جمله مواردی که در کشور به آن نیاز داریم " امید " است گفت : گاهی خواسته یا ناخواسته جوّی پدید می آوریم که نتیجه اش یأس و نومیدی است .
وی با بیان اینکه در نظام هستی باطل جایگاهی ندارد، افزود : امید پیش نیاز اصلاح در امور و باطل مانند حباب و کف روی آب است و از بین رفتنی است و این حق است که می ماند .
دکتر شمالی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که همه بشریت با پیمودن مسیر الهی، به صلح ، سعادت و عدالت برسند .
در این مراسم دکتر حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس نیز با تبریک سال جدید و قدردانی از برگزاری چنین نشستهایی به شرایط حساس کنونی جهان اشاره و بر ضرورت وحدت ، همدلی و همفکری برای فایق آمدن بر مشکلات تاکید کرد. آیت الله رمضانی امام و مدیر مرکز اسلامی هامبورگ نیز که به لندن سفر کرده بود در این نشست در سخنان کوتاهی سال نو را به همه حاضرین تبریک گفت و سالی همراه با موفقیت های بیشتر را برای مردم و مسئولان آرزو نمود .

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)