کد خبر: 3217

برگزاری مراسم جشن نوروز در کانون توحید لندن با حضور جمعی از ایرانیان و فارسی زبانان

برنامه جشن عید نوروز در ساختمان كانون توحيد لندن، مركز فعاليت دانشجويان عضو انجمن اسلامى دانشجويان اروپا، در روز شنبه ٢٤ مارچ 2018 و با حضور جمع قابل توجهی از ایرانیان و فارسی زبانان مقیم لندن برگزار گردید.
در ابندای اين برنامه پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجید، دبير انجمن اسلامى دانشجويان لندن پس از تبريك سال نو به حضار، به فعاليت هاى اين مجموعه دانشجويى در سال گذشته اشاره کرد و از اعضا و ديگر تشكل هاى حامى برنامه جشن نوروزی سپاس گزارى نمود.
در ادامه این برنامه نماينده مقام معظم رهبرى در انگلستان، حجت الاسلام و المسلين آقای دکتر محمد علی شمالى، ضمن عرض تبريك سال نو، از اعضای انجمن اسلامی بابت برگزاری چنین مراسمی تشکر کرد.
حجت الاسلام والمسلمين دکتر شمالی در سخنرانی خود به تبیین اهمیت شادمانی در زندگی پرداخت و خاطر نشان کرد : امروزه یکی از مهم ترین مسائلی که در جامعه ی ما وجود دارد افسردگی است و راه درمان این افسردگی شادمانی است. شرایط زیادی برای شادی در اطراف ما و مخصوصاً در خارج از کشور وجود دارد. مشابه چنین مراسمی که در جوامع مختلف برگزار می شود، خود از عوامل مهمی است که می تواند در این امر نقش داشته باشد.
از ديگر برنامه هاى اين جشن، داستان گويى بهارانه و اجراى موسيقى سنتى بود.
همچنین در ادامه این برنامه، به نامگذاری سال ۱۳۹۷ به عنوان سال مصرف كالاى ايرانى اشاره شد و در اين خصوص به معرفى ورزش فرهنگى و باستانى ملى به نام كنگفوى پرتوآ پرداخته شد كه به زودى در ساختمان كانون توحيد لندن برگزار می شود.
اين جشن با پذيرايى از بيش از دويست مهمان به پايان رسيد.
برای تماشای کامل گزارش ويدئویی این برنامه می توانید از لینک زیر استفاده نماييد.
https://www.youtube.com/watch?v=4zXpfDh9rTY&feature=youtu.be

اذان صبح
 
 

 برنامه های مرکز

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)