کد خبر: 3215

مراسم جشن خجسته میلاد فرخنده ام الائمه حضرت فاطمه زهرا (س) در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد

برنامه جشن میلاد پربرکت حضرت فاطمه زهرا(س) روز جمعه 9 مارچ 2018 برابر با 18 اسفند 1396در محل مرکز اسلامی انگلیس در لندن و با حضور جمعی از فارسی زبانان و علاقمندان آن حضرت برگزار شد.
در این برنامه ضمن تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش نماهنگ هایی برای میلاد فرخنده حضرت زهرا(س)، اشعار زیبایی توسط آقای تاجبخش یکی از شاعران مقیم لندن و مولودی خوانی توسط مداح اهل بیت عصمت و طهارت آقای حاج علی مصلایی قرائت شد.
در این مجلس همچنین حاضران به سخنان حجت الاسلام و المسلمین محمد سعید بهمن پور گوش سپردند.
وی ضمن تبریک میلاد فرخنده حضرت فاطمه زهرا (س) که روز مادر و روز زن نیز نامیده شده است، روز مادر را به مادران و روز زن را به بانوان تبریک گفت و تقارن آن با سالروز تولد حضرت امام خمینی (ره) را نیز به دوستداران انقلاب اسلامی تهنیت عرض نمود.
آقای بهمن پور با اشاره به لقب سیده النساء العالمین حضرت زهرا(س) به نقل از پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: حضرت مریم (س) برترین زنان زمان خود بود ولی فاطمه (س) سرور همه زنان عالم در همه زمانها و نور چشم من و پاره تن من و میوه دل من و روح کالبد من است و او بیشتر بشر آسمانی است تا زمینی. وقتی فاطمه (س) در محراب عبادت می ایستد نور وجودش برای ملائکه متصاعد می شودو همانطور که بشر زمینی نور ستارگان را می بیند، ملائکه نور فاطمه را که بالاترین بندگان خداست می بینند و خدا به ملائکه اش می فرماید ای ملائکه ببینید که چگونه بدن فاطمه در هنگام عبادت از ترس می لرزد، چون او با قلبش نزد من می آید و من شما را شهادت می گیرم که تمام شیعیان فاطمه را از آتش جهنم ایمن کردم.
وی درادامه به تبیین معنی شیعه پرداخت و اضافه کرد: شیعیان معمولاً پیروان انبیاء و ائمه هستند ولی خدا می فرماید شیعیان فاطمه را از آتش جهنم ایمن می کنم. شیعه یعنی کسی که از امام و رهبرش تقلید عقلانی می کند و اینکه خدا می فرماید شیعیان فاطمه را از آتش جهنم ایمن می کنم یعنی هر کس که همچون فاطمه عبادت کند او ایمن و از آتش جهنم به دور است و شیعه او کسی است که با قلبش در محضر الهی حاضر باشد و به سوی او برود.
حجت الاسلام والمسلمين بهمن پور در ادامه به ذکر اسامی دختر گرامی رسول اسلام نزد خدا پرداخت و این اسامی را فاطمه، طاهره، صدیقه، مبارکه، مرضیه، زکیه، محدثه، زهرا و راضیه برشمرد و گفت: این اسماء از صفات نفسانی حضرت فاطمه(س) است ولی نام دیگر او بتول است که ناشی از صفات عملی اوست. در طول تاریخ دو زن نام بتول گرفتند مریم صدیقه و فاطمه زهرا. همانطور که در سوره مزمل نیز آمده، بتول کسی است که از دنیا بریده و به خدا پیوسته و کسی است که تبتّل را در خود عملی ساخته و با ذکر نام خدا منقطع می شود به سوی او و کلاً از این دنیا و لذات دنیوی بری است و آسمانی می شود و این از مقامات عارفین است.
وی یکی از اهداف انبیاء و امامان را تبیین مفاهیم متعالی پروردگار عالم دانست و افزود: تبتّل بعد از اخلاص آمده و اخلاص یعنی هرکاری را باید برای خدا و درست انجام داد. برخی افراد کارهای خوب بسیار انجام می دهند ولی خود را در برابر خدا قرار می دهند و در کارشان خلوص ندارند.
آقای بهمن پور تبتّل را بازگشت از جهنم رقابت، حسادت،کینه توزی و نفرت به بهشت آرامش و تومأنینه قلب، رویکرد از دنیا به آخرت و بازگشت از خود به سوی حق رفتن دانست و اضافه کرد: بزرگترین بت زندگی هر کس نفس خود اوست. بت نفس است که مانع نزدیک شدن انسان به سوی خداست. وی افزود: انسانها روح خود را از نگرانی های دنیا پر کرده اند و لذا روح آنها برای رسیدن به آرامش احتیاج به تنفس دارد و هر انسانی برای بازگشت به سوی خدا و راز و نیاز با او باید اهتمام ورزد و در زندگی روزانه خود وقتی را برای این امر قرار دهد و برای بازگشت از خویشتن به سوی حق و بازگشت از ادعا به نیاز تلاش کند و احساس نیاز به خدا را امری دائمی در نفس خود نهادینه کند و اگر به این مسأله عنایت نورزد نابودی خود را رقم زده است. برای رسیدن به این هدف باید عواملی از قبیل بازگشت از حرام به حلال، بازگشت از حرص به قناعت، بازگشت از علائق به فراقت، بازگشت از لجاجت به تسلیم و باز گشت از اختیار به تفویض را در خود تقویت نماید.
بنا برهمین گزارش جشنهای ديگری نیز برای مسلمانان عرب زبان و انگلیسی زبان بطور جداگانه در روزهای پنجشنبه و شنبه 8 و 10 مارچ 2018 در مرکز اسلامی انگلیس برگزار گردید.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)