کد خبر: 3214

برگزاری مراسم سوگواری سالروز شهادت ام الائمه حضرت فاطمه زهرا (س) در مرکز اسلامی انگليس

فاطمه(س) همگام روح عظيم علی(ع) و منبع الهام آزادی و عدالت طلبی و مبارزه با ستم در تاريخ ملتهای مسلمان و توده های محروم است. فاطمه پاره تن محمد و خديجه ، همسر علی ، مادر حسن و حسين و زينب ؛ همه هست؛ ولی اين همه فاطمه نيست ، فاطمه ؛ فاطمه است.
سلام بر تو اى سیده زنان عالم از اولین و آخرین.
سلام بر تو اى زوجه ولى خدا (امیر المؤمنین) و بهترین تمام خلق بعد از رسول خدا.
سلام بر تو اى صاحب فضیلت‏ و اى انسیه حوراء.
در سالروز شهادت آن بزرگ بانوی اسلام و بنت رسول الله (ص)، مرکز اسلامی انگليس همراه با همه دلسوختگان و سوگواران ام الائمه حضرت صديقه اطهر فاطمه زهرا (س) در سراسر جهان اسلام ، مراسم عزاداری در مجالس مختلف به زبانهای فارسی و عربی و انگليسی به پا داشت و همراه و همگام با مسلمانان مقيم بريتانيا و علاقمندان به اهل بيت عصمت و طهارت (ع) در سراسر جهان از روز دوشنبه 19 فوریه 2018 به مدت سه شب به سوگ نشست .
در ويژه مجالس سوگواری که به زبان فارسی و به مدت سه شب برگزار گرديد ، هرشب با قرائت آياتی از کلام الله مجيد فضای مجلس عطر آگين می شد و سپس حجت الاسلام والمسلمين سید مصطفی دریاباری با عرض تعزیت سالروز شهادت اسوه و الگوی زنان عالم ، حضرت صديقه کبری فاطمه زهرا سلام الله عليها به مسلمانان جهان و حضرت ولی عصر (عج) و حاضرين در مجلس، پيرامون شخصيت، فضائل و مناقب ايشان به ايراد سخنرانی می پرداخت.
در بخش پایانی مراسم سوگواری فارسی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت آقایان حاج علی مصلایی و حاج حمید اکبری به ذکر مصیبت و مرثیه خوانی پرداختند.
بنا بر همين گزارش در ويژه برنامه های سوگواری به زبان عربی نيز که به مدت 3 شب برگزار شد، حجت اسلام والمسلمين شیخ رشاد الانصاری، يکی از سخنرانان برجسته عرب زبان با ايراد سخنانی به ذکر فضايل ومناقب وشخصيت برجسته بانوی اول اسلام حضرت فاطمه(س) به عنوان اسوه والگوی بانوان مسلمان جهان می پرداخت و در ادامه برنامه آقای حاج ملاباسم الدراجی مرثيه خوانی وعزاداری می کرد.
در ويژه برنامه های انگليسی مرکز اسلامی انگليس نیز که به مدت 3 شب بمناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) برگزار گرديد، حجت الاسلام و المسلمين رضوان ارسطو از روحانیون مقیم آمریکا به تبيين شخصيت حضرت زهرا (س) و وجود مبارک آن حضرت در ترويج وگسترش اسلام پرداخت و آقاي ضیغم علی شان، عهده دار ذکر مصیبت و مرثيه خوانی در اين مراسم بود.
در کنار مراسم سوگواری کلاس آموزش هنرهای دستی و نقاشی با موضوعات اسلامی نیز برای کودکان تدارک دیده شده بود تا اولیاء آنان بتوانند از مجالس وعظ و سخنرانی بهره کامل را ببرند.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)