کد خبر: 3213

اجرای طرح سراسری روز بازگشایی مساجد در بریتانیا برای حضور پيروان همه ادیان و مذاهب و همراهی مرکز اسلامی انگلیس با این طرح

مساجد سراسر بریتانیا در روز یکشنبه 18 فوریه 2018 در اقدامی سراسری برای چهارمین سال متوالی به استقبال طرح «از مسجد من دیدن کنید» رفتند . مرکز اسلامی انگلیس نیز با استقبال از این طرح در روز یکشنبه از ساعت 2 تا 5 بعدازظهر به همه علاقمندانی که از ادیان گوناگون برای بازدید از این مرکز حضور به هم رساندند، خیرمقدم گفت.
در این برنامه گروه های مختلفی از قبیل " انجمن دانشجویان مسلمان انگلیس "، " اقدام برای حمایت و آموزش ائتلاف تازه مسلمانان" و " حسین کیست " مشارکت داشتند، و نمایشگاهی از آثار هنری اسلامی شامل نقاشی و خوشنویسی نيز پيش بینی شده بود که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفت.
بر اساس اعلام شورای مسلمانان بریتانیا به عنوان مجری طرح «از مسجد من دیدن کنید»، بیش از 200 باب مسجد در سراسر انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی، امسال در اجرای این طرح شرکت کرده و درهای خود را به روی مردم باز کردند.
این نهاد اسلامی هدف از اجرای این طرح را آشنایی پیروان سایر ادیان با اسلام و مقابله با جریانات اسلام هراسی، به‌ویژه خیزش جریانات راست افراطی و ضد اسلامی اعلام کرد.
اجرای این طرح فرصتی را فراهم می آورد تا بازدیدکنندگان از همه ادیان و مذاهب و حتی افراد بی‌دین در یکی از مساجد شرکت‌کننده در این طرح، حضور یابند، سئوالات خود را مطرح کنند و ضمن بازدید از برنامه های متنوعی که تدارک دیده شده با مسئولان مساجد چای و شیرینی صرف کنند.
مرکز اسلامی انگلیس امسال برای اولین بار به فهرست شرکت کنندگان طرح «از مسجد من دیدن کنید» پیوست.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد علی شمالی رئیس مرکز اسلامی در گفت وگویی با خبرنگار ایرنا با اشاره به این مطلب که یکی از اهداف راهبردی این مرکز، گسترش روابط دوستانه با همسایگان و افرادی است که در نزدیکی آن ساکن هستند، افزود: طرح سراسری از مسجد من دیدن کنید که تبلیغات گسترده ای در مورد آن صورت گرفته است، زمینه دوستی مسلمانان با پیروان سایر ادیان را فراهم آورده و فضای اسلام هراسی در جامعه را کاهش می دهد.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)