کد خبر: 3194

برگزاری هفتمین مراسم اهدای خون توسط غیر مسلمانان و مسلمانان در آستانه اربعین حسینی در مرکز اسلامی انگلیس در لندن

مراسم اهدای خون روز یکشنبه 22 اکتبر 2017 با نام سومین پیشوای شیعیان حضرت امام حسین (ع)، با همکاری سیستم بهداشت عمومی انگلیس ( ان اچ اس) و اتحادیه دانشجویان مسلمان (آی یو اس) در مرکز اسلامی انگلیس برگزار شد.
در این مراسم ده‌ها تن از مسلمانان و غیر مسلمانان در مرکز اسلامی انگلیس در لندن حاضر شدند تا با اهدای خون خود به تکلیف انسانی‌شان عمل کرده و از این راه، زندگی‌بخش جان بسیاری از انسان‌های نیازمند باشند.
آقای مصطفی خان مسئول برگزارکننده این مراسم از سوی اتحادیه دانشجویان مسلمان انگلیس پیشتر گفته بود: این یازدهمین سال است که مراسم اهدای خون در انگلیس برگزار می‌شود.
وی افزود: این مراسم اولین بار در سال 2006 در شهر منچستر برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی مسلمانان این شهر مواجه گردید. این مساله ما را بر آن داشت تا این مراسم پسندیده را توسعه بخشیم و بانام حضرت امام حسین (ع) مردم را به اهدای خون تشویق کنیم.
وی همچنین بیان داشت: اکنون در 25 شهر این مراسم برگزار می‌شود و برای گام های بعدی در نظر داریم تا این مراسم خداپسندانه را به سایر کشورها توسعه دهیم.
مصطفی خان در پاسخ به این سؤال که واکنش سازمان بهداشت عمومی انگلیس برای مشارکت در مراسم اهدای خون چگونه است، گفت: آن‌ها به‌طورکلی نسبت به اهدای خون اشتیاق دارند و زمانی که ما این طرح را پیشنهاد کردیم با استقبال برخورد کردند.
وی با اشاره به روند رو به افزایش استقبال مسلمانان از این طرح بیان داشت: ما موفق شدیم تا سال گذشته با سازمان بهداشت عمومی انگلیس در این زمینه قرارداد همکاری امضاء کنیم و کارمان را به‌ صورت رسمی پیگیری کنیم.
بر اساس گزارش منتشرشده از سوی کمپین اهدای خون بانام امام حسین(ع)، در سال گذشته میلادی در مراسم اهدای خون، 800 نفر خون اهدا کردند که این به معنای کمک به نجات جان 10 هزار و 500 انسان است.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)