کد خبر: 3182

اقامه نماز عید سعید قربان در مرکز اسلامی انگلیس

نماز عید سعید قربان برابر با دهمین روز ماه ذیحجه و مصادف با روز جمعه 1 سپتامبر 2017 در محل مرکز اسلامی انگلیس در لندن و با حضور جمع کثیری از مسلمانان ساکن این شهر، به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمد سعید بهمن پور اقامه شد.
امام جماعت عید سعید قربان در خطبه های این نماز در خصوص معنا و مفهوم عید و صفات رحمن و رحیم خداوند مطالبی بیان نمود. وی ضمن تبریک روزعید به مومنین و مسلمین، روز عید را روز بازگشت معرفی کرد و توضیح داد که عید از ریشه عود و به معنی بازگشت است. در این روز ما دوگونه بازگشت داریم: بازگشت بنده به سوی خدا و بازگشت خدا به سوی بنده. بازگشت بنده به سوی خدا عبارت است از توبه و دعا و طلب مغفرت و بازگشت خدا به سوی بنده یعنی قبول توبه، اجابت دعا و هدیه روز عید.
حجت الاسلام و المسلمین بهمن پور در ادامه این خطبه با توضیح معنای رحمن و رحیم خاطرنشان کرد که رحمانیت به معنی رحمت خدا به همه موجودات و رحیمیت به معنای رحمت خاص به مومنان است. وی گفت بیایید در این روز عید از خدا هم نعمات عام مانند سلامتی و عمر و روزی طلب کنیم و هم نعمات خاص مانند ایمان صادق و نور معرفت و کاستن از محبت دنیا.
وی با یادآوری داستان ابراهیم (ع) و لوط (ع) یادآور شد که در بیان قرآن خدا آنها را در رحمت خود وارد کرده است. به این ترتیب خداوند می خواهد همه مومنین را در روز قیامت در رحمت خود وارد کند. حجت الاسلام و المسلمین بهمن پور افزود: بیایید دعا کنیم خداوند در این روز ما را از رحمت رحیمیه خود برخوردار کند.
وی در ادامه گفت که اهل هر دینی سه فرقه هستند، یا پیرو صراط مستقیم اند، یا گمراه هستند یا مغضوب. وی گفت اگر ما از پیروان صراط مستقیم هستیم، وظیفه ما در قبال آن دو گروه دیگر در درجه اول حفظ آرامش و سپس ایجاد وحدت و یکدلی است. و این کاری است که انشاالله می تواند جامعه مسلمانان جهان را از مصائب عصر حاضر رهایی ببخشد.
حجت الاسلام و المسلمین بهمن پور خطبه دوم نماز عید سعید قربان را به حاضران انگلیسی زبان اختصاص داد و مطالب خطبه اول را به زبان انگلیسی بیان نمود.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)