کد خبر: 3181

برگزاری مراسم قرائت دعاي پرفيض عرفه امام حسین (ع) در نهمين روز از ماه ذيحجه و روز نيايش در مرکز اسلامي انگليس

در نهمين روز از ماه ذيحجه و روز عرفه؛ برابر با پنجشنبه 31 آگوست 2017، که روز نيايش نيز نامگذاري شده است، جمع زيادي از خواهران وبرادران ايماني از اقشار و مليتهاي گوناگون در مرکز اسلامي انگليس حضور یافتند تا با زائران بيت الله الحرام همنوا شوند ودر فضايي معنوي وروحاني وبا نهايت خضوع و خشوع با قرائت دعاي روحبخش عرفه به يگانگي خداوند متعال اعتراف کنند و با سپاس از نعمتهاي بي پايان او، بر پيامبر بزرگ او و خاندانش صلوات فرستند و از خداي يکتا طلب آمرزش ومغفرت نمايند.
اهميت دعاي عرفه و مناجات با پروردگار عالم در اين روز و بويژه در صحراي عرفات به ميزاني است که در روايات متعددي ذکر شده که خداوند متعال در غروب روز عرفه تمامي گناهان زائران خانه خود را مي بخشد.
در چنين روزي حضرت اباعبدالله الحسين (عليه السلام) و در صحراي عرفات از خيمه خود بيرون آمدند و با گروهي از اهل بيت عليهم السّلام و فرزندان و شيعيان خود ؛ روي مبارک خود را به سوي خانه کعبه گردانيدند و دستها را برابر روي خود قرار داده و شروع به خواندن دعا کردند.
حضرت سيدالشهدا، در دعاي خود در صحراي عرفات شناخت و خودسازي و سازندگي را به شيعيان خود آموختند. دعاي آن حضرت تنها جنبه علم و معرفت نداشت؛ بلكه شناخت توأم با عمل و سازندگي و تزكيه و خودسازي بود و عناويني همچون: شناخت خدا و صفات الهي ، خودشناسي، شناخت جهان، شناخت آخرت، شناخت پيامبران، خودسازي و پرورش نفس با كمالات الهي، توبه و بازگشت به خداي مهربان، دور كردن صفات نكوهيده از خود با تسبيح پروردگار، فراگيري راه تعليم و تربيت از خدا، شناخت و درخواست بهترين مسئلتها، تبديل خود برتربيني نفس به تواضع و فروتني، تبديل خودخواهي نفس به ايثار و غير خواهي و تعليم مفاهيم و ادبيات قرآني را در بر داشت.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)