کد خبر: 3179

برگزاری مجلس سوگواری سالروز شهادت نهمین پيشوای شیعیان جهان حضرت جواد الائمه امام محمد تقی(ع) در مرکز اسلامی انگلیس

در آخرين روز ماه ذیقعده 1438 و درسالروز شهادت جواد الائمه حضرت امام محمد تقی (ع) نهمين اختر تابناک آسمان ولايت وامامت ، مرکز اسلامی انگليس ميزبان جمع کثيری از پيروان خاندان اهل بيت عصمت وطهارت عليهم السلام بود که در اين مجلس حضور يافته بودند تا در سوگ جوانترين امام و پيشوای شيعيان جهان عزاداری کنند.
مجلس سوگواری جواد الائمه امام محمد تقی (ع) نهمين پيشوای شيعيان جهان که در روز سه شنبه 22 آگوست 2017 و با قرائت آياتی از کلام الله مجيد و زیارت عاشورا آغاز شد، حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی برهان يکی از روحانیون مقیم لندن به عنوان سخنران اين مجلس در سخنانی ضمن عرض تسليت سالروز شهادت جانگداز امام جواد (ع) به پيشگاه حضرت ولی عصر (عج) و شيعيان جهان وبويژه حاضرين در مجلس ، به تشريح گوشه هايی از زندگانی کوتاه ولی پربار نهمين امام و پيشوای شيعيان جهان و زعامت آن حضرت بر امور مسلمين در اوج جوانی با پشتوانه علوم الهی پرداخت و حاضرین وهمه پيروان خاندان اهل بيت علیهم السلام را به مطالعه و بررسی تاریخ پرفراز و نشيب مکتب تشيّع و زندگی سخت و پرفشار و زاهدانه ائمه هدی عليهم السلام دعوت کرد .
وی با تاکيد براينکه اگر شيعیان می خواهند تا با جلوه حقیقی شخصيت ائمه هدی (ع) آشنا شوند بايد از اين فرصتهای مغتنمی که به ياد آنان با برپایی مراسم وفیات و یا مواليد برگزار می شود استفاده نمايند و " امام شناسی " خود را تقویت نمايند.
حجت الاسلام و المسلمین برهان فرا رسیدن ایام ماه ذیحجه الحرام و ایام برگزاری کنگره عظیم حج تمتع را فرصت مغتنمی دانست تا دلها به یاد خدا با دیگر متوجه کعبه معظمه و مکه مکرمه شود.
وی همچنین در سخنان خود بهترین خوبی ها را اخلاق حسنه بر شمرد و با ذکر تاریخ ساخت خانه کعبه و داستان نصب حجر الاسود، با مروری به احکام حج و عبادات وارده در دهه اول ماه ذیحجه سخنان خود را به پایان برد.
در پايان اين مراسم آقای حاج علی مصلایی از مداحان اهل بيت عصمت وطهارت در لندن ، به قرائت اشعار ونوحه سرايی و ذکر مصائب خاندان اهل بيت (ع) پرداخت و در پایان این مجلس حاضرین در صفوفی پیوسته نماز جماعت مغرب و عشا را اقامه کردند.

اذان صبح
 
 

 برنامه های مرکز

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)