کد خبر: 3177

مراسم سوگواری سالروز شهادت ششمین پيشوای شیعیان جهان حضرت امام جعفر صادق (ع)

مجلس سوگواری سالروز شهادت ششمين اختر تابناک آسمان ولايت و امامت حضرت امام جعفرصادق (ع) با حضور جمعی از شیعیان آل محمد و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در روز پنج شنبه 20 جولای 2017 در مرکز اسلامی انگليس برگزار شد.
اين مراسم که آغازگر آن قرائت آیاتی از قرآن کریم بود؛ حجت الاسلام والمسلمين برهان يکی از روحانیون و مبلغين مقیم لندن به عنوان سخنران اين مجلس طی سخنانی ضمن عرض تسليت و تعزيّت مصيبت شهادت امام جعفر صادق(ع) بنيانگذار مذهب تشيع؛ به محضر امام عصر (عج) ، شيعيان ، رهروان وعلاقمندان آن امام همام ؛ تاکيد کرد که برگزاری چنين مراسمی موجب تعظيم شعائر اسلامی و آشنايی با احکام ومعارف اسلامی وشناخت بيشتر از سلوک و منش ائمه هدی عليهم السلام برای دوستداران اهل بيت عصمت وطهارت است.
حجت الاسلام والمسلمين برهان ضمن تبيين فضايل و مناقب و مجاهدات علمی حضرت امام جعفر صادق گفت: در دورانی که بنی عباس و بنی اميّه برسر خلافت و حکومت درحال نزاع بودند و فرصتی به آنان دست نداد تا متعرض به جان امام باشند، شرایط مناسب و مغتنمی را برای امام جعفر صادق بوجود آورد تا بتواند شاگردان زيادی را در مباحث مختلف دینی، فلسفه، فقه، و مباحث علوم دینی روز تربیت نمايد.
وی افزود: از اينروست که در ميان ائمه هدی ، آن حضرت امکان بیشتری را داشت تا به تبليغ و تعليم حقايق و معارف دينی بپردازد و مذهب تشيِع را رونق بخشد و گسترش دهد و به همين دلیل است که آن حضرت را رهبر مذهب تشیّع و مذهب ما را مذهب جعفری می نامند.
در انتهای این مراسم آقای حاج علی مصلایی يکی از مداحان اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام در لندن نوحه و اشعاری را در سوگ مصيبت شهادت ششمین امام و پیشوای شیعیان جهان حضرت امام جعفر صادق(ع) قرائت کرد.

اذان صبح
 
 

 برنامه های مرکز

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)