کد خبر: 3166

جلوه هايی از شکوه و عظمت ماه مبارک رمضان در مراسم احيای شبهای قدر توسط مسلمانان ومومنين روزه دار شهر لندن در مرکز اسلامی انگليس

رمضان، ماه بركت و رحمت خدا و بخشش گناهان است ؛ ماهى است كه نزد خدا برترین ماه ها، روزهایش برترین روزها، شبهایش بهترین شبها و ساعتهاى آن بهترین ساعتهاست ؛ ماهى است كه مومنان در آن به میهمانى خدا دعوت شده اند و از كسانى قرار گرفته اند كه شایسته كرامت خدا هستند.
قدر و منزلت ماه مبارك رمضان با واژه هاي اعتباري آدميان، ناگفـتنی اسـت. ماه رمضان، قيمتي ترين ماه خداست. ماه رمضان، ماه رفتن و رهايی از تن و من، و پيراستن و رستن و به رشد و تعالی و بَرُ بار نشستن است. ماه رمضان، ماه تقوا و طهارت و حرکت و هجرت است ماهی است که با تلاوت قرآن آغاز می شود و با قرآن بر سر نهادن‏‏‎ ادامه مي يابد و با ختم قرآن به پايان می رسد و ماهی است که دلهای مومنان مهربان و سخن های آنان سنجيده است! چرا که لحظه، لحظه اين ماه قيمتی است و آسان به دست نمی آيد، که راحت از دست برود!
شبهای قدر در مرکز اسلامی انگليس با حضور مومنین روزه دار همگام با ديگر مسلمانان جهان که اين شبها را عزيز شمردند و پاس داشتند و شب زنده داری کردند، جلوه هایی از شکوه و عظمت راز و نياز آنان به درگاه حق تعالی را به همراه داشت. در ليالی گرانمايه قدر و در شبهای 19 و 21 ماه مبارک رمضان؛ مرکز اسلامی انگليس شاهد حضور بی نظيرصدها تن از جوانان و دلباختگان اهل بيت عصمت و طهارت (ع) و مومنان خداجويی بود که آمده بودند تا در فضايي معنوی و روحاني و با تقرّب به درگاه الهي، راز و نياز نمايند.
درمراسم معنوی احيای شبهای قدر، مومنان روزه دار شهر لندن در ساعات پايانی هر شب ضمن قرائت دعای پرفيض جوشن کبير و سردادن ندای يکهزار نام الهی ودرخواست کمک از خدای متعال برای تعيين هرچه نيکوتر مقدرات خود در اين شبهای عزيز، از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمين عبدالحسین معزی نماینده مقام معظم رهبری در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در خصوص اهميت شبهای مبارک قدر و رحمت واسعة الهی در اين شبها بهره می بردند و سپس به سوگ شهادت مولی الموحدين امير مومنان حضرت علی (ع) می نشستند و آقاي حاج بهزاد مولایی يکی از مداحان اهل بيت عصمت وطهارت (ع) با ذکرمصائب اهل بيت؛ با قرائت اشعاری در خصوص شهادت اميرمومنان علی (ع) به نوحه سرايی می پرداخت و حاضران در فضايی آکنده از غم واندوه، درمصيبت شهادت بزرگمرد تاريخ اسلام می گريستند و به مراسم سينه زنی می پرداختند.
بخش پايانی مراسم احيای شبهای قدر، مناجات به درگاه الهی و اجرای مراسم قرآن بر سر نهادن و ندای بک یا الله و توسل به چهارده معصوم خاندان اهل بيت عليهم السلام که از اعمال توصيه شده شبهای مبارک قدر می باشد، بود و مومنین و احیا کنندگان ضمن طلب غفران الهی، ازخدای بزرگ، زندگی با عزّت در زير سايه قرآن کريم را مسئلت کردند.
اين گزارش همچنين حاکيست در شبهای مبارک قدر مرکز اسلامی انگليس برنامه جداگانه ای نيز برای تازه مسلمانان و مسلمانان انگليسی زبان تدارک ديده بود که در سالن ديگر مرکز برگزار می شد و حجت الاسلام والمسلمين دکتر محمد علی شمالی رییس مرکز اسلامی انگلیس برای آنان سخنرانی می کرد و اعمال توصیه شده شبهای قدر و قرآن بر سرگرفتن را انجام می داد.
از ديگر برنامه های تدارک ديده شده از سوی مرکز اسلامی انگليس؛ پخش زنده تصويری ويژه برنامه هاي اوقات مغرب و سحرگاهی است .

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)