کد خبر: 3148

برگزاری نشست صمیمانه رؤسا و مسئولان نهادهای ایرانی در مرکز اسلامی انگلیس

نشست صمیمانه رؤسا و مسئولان نهادهای ایرانی در لندن به مناسبت فرا رسیدن سال جدید، به دعوت حجت‌الاسلام ‌والمسلمین دکتر محمدعلی شمالی نماینده مقام معظم رهبری در بریتانیا و رییس مرکز اسلامی انگلیس، در محل این مرکز برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر شمالی در این نشست که شامگاه روز پنجشنبه 30 مارچ 2017 برگزار شد، فرارسیدن سال نو و ماه رجب و میلاد امام محمدباقر(ع)، را تبریک گفت و برای همه متصدیان نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت عزیز کشورمان در سال جدید آرزوی توفیق و سلامتی کرد.
وی گفت: امیدواریم انشاء الله این سال به‌رغم نگرانی‌هایی که همه مردم جهان نسبت به وضعیت کنونی دنیا دارند، برخلاف انتظار، بهتر پیش رود که این مساله البته برای خداوند متعال کار سختی نیست .
دکتر شمالی اضافه کرد: اگر دعا و به خدا توکل کنیم و کار خودمان را درست انجام دهیم و با عقل و منطق و حکمت رفتار کنیم، انشاء الله خداوند متعال نیز عنایت خودش را متوجه حال ما خواهد کرد.
رییس مرکز اسلامی انگلیس خطاب به حاضرین در این نشست، افزود: امیدوارم در این سال جدید شما عزیزان بتوانید تصمیم‌های خوبی را بگیرید و همه این تصمیمات با عنایت خداوند به آن اهداف و مقصد برسند. اگر ما کارها را درست انجام دهیم و خداوند کمک کند، جمع کثیری از مردم از این خدمات بهره‌مند خواهند شد.
نماینده مقام معظم رهبری در بریتانیا همچنین افزود: بخش مهمی از تعلیمات اهل ‌بیت (ع) مربوط به معاشرت و روابط اجتماعی است و اینکه انسان تا می‌تواند بر دوستی‌ها افزوده و از دشمنی‌ها کم کند.
وی با ذکر روایتی از امام محمدباقر( ع) در مورد مروت و مردانگی گفت: از نظر ایشان یک رکن مروت، نداشتن طمع است چرا که طمع حدومرز ندارد و سبب ذلّت و خواری و دست برداشتن انسان از ارزش‌ها می‌شود.
دکتر محمد علی شمالی اضافه کرد: از نظر امام محمدباقر(ع)، درخواست چیزی کردن، قرض گرفتن و بخل‌ورزی از دیگر مواردی است که سبب می‌شود شخصیت انسان خدشه‌دار شود.
رییس مرکز اسلامی انگلیس، اضافه کرد: امام محمدباقر (ع)، بی‌عقلی، جهل و نادانی را از دیگر عواملی می‌دانند که سبب بروز مشکل و خسران می‌شود.
وی گفت: امام محمدباقر( ع) همچنین تأکید دارند که حتی با منافق بایستی زبانی بکار گرفت که سبب شر و دعوا نشود. اما لازم است انسان قلب خود را برای مؤمن خالص سازد و اگر با مؤمنی هم‌نشین شد به‌ خوبی با او مجالست کند.
در این نشست صمیمانه شرکت‌کنندگان در مورد برنامه‌ها و فعالیت‌های خود در سال گذشته گزارش کوتاهی ارائه دادند.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)