کد خبر: 3147

برگزاری يک دوره آموزشی گفتگوی بین ادیان اسلام و مسیحیت در محل شورای جهانی کلیساها در شهر ژنو

با ابتکار مرکز اسلامی انگلیس و حوزه علمیه انگلیس، از 16 لغایت 21 مارچ 2017 دوره ويژه ای برای بیست نفر از فعالان و علاقمندان گفتگوی اسلام و مسیحیت در شهرهای ژنو و مونته سوییس برگزار گردید.
در این دوره که با همکاری شورای جهانی کلیساها و مرکز آموزش جنبش فوکولار برگزار گردید، آموزشهای تئوری و کاربردی در زمینه مبانی، سیاست ها و اهداف گفتگوی ادیان و روابط اسلام و مسیحیت توسط حجت الاسلام والمسلمين دکتر محمد علی شمالی مدیر مرکز اسلامی انگلیس و موسسه مطالعات اسلامی قم ارائه گردید. ضمناً شرکت کنندگان که از کشورهای انگلیس، کانادا و آمریکا بودند، از نزدیک با شورای جهانی کلیساها، فدراسیون جهانی کلیسای لوتری و جنبش فوکولار آشنا شده و از مسئولان و اساتید ایشان نیز استفاده نمودند.
بازدید از مقر اروپایی سازمان ملل متحد و موزه بین المللی نهضت اصلاح دینی در ژنو و دیدار از مراکز شیعی از جمله اهداف اين سفر بودند.
در اختتام اين دوره آموزشی، شورای جهانی کلیساها ضمن ابراز خرسندی از اين برنامه ارزنده، اظهار امیدواری کردند که بتوانند بار دیگر با همکاری دکتر شمالی برنامه های آموزنده دیگری نيز برای توسعه و تعميق گفتگوهای بین ادیانی داشته باشند.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)