کد خبر: 3127

پیام تسلیت مرکز اسلامی انگلیس بمناسبت درگذشت آیت الله آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام

بمناسبت درگذشت آیت الله حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی یار ديرین امام خمینی (ره) و همسنگر رهبر معظم انقلاب اسلامی، مرکز اسلامی انگلیس پيام تسلیتی به اين شرح صادر کرد:
بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
درگذشت آیت الله آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی بزرگ مرد تاریخ نهضت اسلامی ایران و یار ديرین امام خمینی(ره) و همسنگر مبارزات و همگام رهبر معظم انقلاب اسلامی، موجی از تألم وتأثر در دل شیفتگان انقلاب اسلامی و همه علاقمندان به ایران، تشیّع و روحانیت بجای گذاشت.
آیت الله هاشمی که از عناصر اصلی مبارزات ضد ستم شاهی و رنج دیدگان راه پرخطر مبارزه و پرافتخار نهضت اسلامی بود، در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسند مسئولیتهای خطیری که به عهده داشت، صفحات درخشانی را درکارنامه خود در تاریخ نهضت اسلامی بجای گذاشت.
او شخصیتی بود که همواره در خدمت امام، انقلاب ، رهبری و مردم بود و صادقانه در این راه مجاهدت و تلاش نمود. در سن چهارده سالگی به حوزه علمیه قم شتافت و تا آخر عمر خویش به میثاق طلبگی و شاگردی مکتب امام صادق (ع) وفادار ماند. اشتغالات فراوان سیاسی و اجتماعی نه تنها از اهتمام او به منبر و قلم نکاست، بلکه با بهره گيری از انس عمیق خویش با قرآن کریم که حتی در زندانهای مخوف شاهنشاهی نیز او را رها ننمود، مباحث سیاسی و اجتماعی قرآن را متناسب با نیازهای جامعه با بیانی گویا، منطقی و صمیمی مطرح می ساخت. او در آثار خود از تاریخ به عنوان چراغی برای آینده استفاده نمود و با روحی پر از امید و قلبی مملو از دلسوزی نسبت به ایران و جهان اسلام ، همگان به ويژه جوانان را به ساختن آينده ای روشن و پر افتخار برای خود و ديگران دعوت می نمود.
مرکز اسلامی انگلیس ضمن عرض تسلیت اين ضایعه بزرگ به رهبر معظم انقلاب اسلامی، یاران ديرین او و خاندان هاشمی رفسنجانی، از خدای متعال آرزوی غفران و رحمت برای آن مرحوم و صبر و شکیبای برای خانواده او مسئلت دارد و امید دارد تا قدرشناسی مردم وفادار ایران از این شخصیت برجسته تاریخ اسلامی، تسلی خاطر خانواده او باشد.
مرکز اسلامی انگلیس
20 دی 1395 برابر با 9 ژانویه 2017

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)