کد خبر: 3114

دکتر شمالی در مراسم اهدای خون در مرکز اسلامی انگليس : ما می خواهیم به بشریت بگوییم که همانطور که امام حسین (ع) خون خود را داد تا بشریت را از حیرت جهالت و ضلالت نجات دهد، ما هم خون خود را می دهیم تا نشان دهیم که ما آماده فداکاری برای خیر و صلاح بشریت هستیم.

حجت الاسلام والمسلمين دکتر محمد علی شمالی رییس مرکز اسلامی انگلیس در مراسم اهدای خود در ماه محرم در مصاحبه ای با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: برای سومین بار است که مرکز اسلامی انگلیس ميزبان مراسم اهدای خون توسط 150 نفر از مسلمانان و غیر مسلمانان می باشد. وی افزود: حدود 30% اهدا کنندگان خون که از قبل ثبت نام کرده اند، اکثراً برای اولین بار است که به مرکز اسلامی می آیند. وقتی آنان شاهد این هستند که مرکز اسلامی بهترین امکانات خود را در اختیار این کار قرار داده و فضای با محبتی را ایجاد کرده، می تواند بسیاری از ذهنیتها را نسبت به مسلمانان از بین ببرد.
دکتر شمالی گفت: از طرف دیگر همکاری با سازمان بهداشت عمومی انگلیس (NHS) بسیار مثبت بوده و آنها تمامی ضوابط شرعی برای اهدای خون از قبیل حجاب و طهارت مرکز اسلامی را رعایت کرده اند و کاملاً آشنا هستند و ما هم نیازهای آنان را درک می کنیم و فضا و امکانات کافی را در اختیار آنان گذاشته ایم.
رییس مرکز اسلامی انگلیس اشاره کرد: عزیزانمان در "اجتماع سازمان یافته اهدای خون به نام امام حسين" ( Imam Hussein Blood Donations Campaign) با مشارکت NHS برنامه ای را برای اهدای خون در سراسر انگلیس سازماندهی کرده اند و در طول سالیان گذشته توانسته اند رابطه خوبی را نیز ایجاد نمایند. امسال غیر از شهر لندن در شهرهای آبردین، بیرمنگام ، برادفورد، کاردیف، لیدز، لستر و منچستر، مراسم اهدای خون را برگزار می کنند و با توجه به استقبالی که شده در آینده در نظر است این مراسم چهار بار درسال و تمامی آنها با عنوان: اجتماع سازمان یافته اهدای خون به نام امام حسين ، انجام پذيرد.
دکتر شمالی افزود: ما مخصوصاً می خواهیم به بشریت بگوییم که همانطور که در زیارت اربعین نیز آمده که امام حسین (ع) خون خود را داد تا بشریت را از حیرت جهالت و ضلالت نجات دهد، ما هم خون خود را می دهیم تا نشان دهیم که ما آماده فداکاری برای خیر و صلاح بشریت هستیم.
رییس مرکز اسلامی انگلیس گفت: طبیعتاً چون ظرفیت پذیرش اهدا کنندگان خون در هر برنامه محدود به 150 نفر است همیشه کسان بیشتری می خواهند خون خود را اهدا کنند و وقتی هرموقع سال باشد افراد بیشتری می توانند ثبت نام کنند. وی اضافه کرد: اما در ماه محرم فضای مرکز اسلامی فضایی است که با پرچم های اباعبدالله الحسین(ع) تزیین شده و همه ما به تازگی مراسم عاشورای حسینی را پشت سر گذارده ایم و عطر و رایحه حسینی فضا را پر کرده و این مساله می تواند خیلی به ما کمک کند تا اولاً با حضور قلب و نیّت بهتری این کار را انجام دهیم. چرا که ما این کار را به عنوان یک کار عبادی انجام می دهیم و نه یک کار تبلیغاتی. ثانیاً وقتی ديگران به اینجا می آیند و مقایسه می کنند این مرکز را که پیرو اهل بیت علیهم السلام است با بعضی از کسانی که متاسفانه درک درستی از اسلام ندارند، خود آنان به تفاوتها پی می برند و اجازه نخواهند داد که کسانی کل مسلمانان را مورد حمله قرار دهند.

اذان صبح
 
 

 برنامه های مرکز

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)