اخبار

مرکز اسلامی انگليس

 

برگزاری پنجمین برنامه اهدای خون در مرکز اسلامی انگليس با همکاری سازمان بهداشت انگليس

بازگشت

روز یکشنبه 19 فوریه 2017 مرکز اسلامی انگلیس در لندن شاهد اهدای خون از سوی انسانهایی بود که آمده بودن تا به تکلیف انسانی خود عمل کرده و از این راه زندگی بخش جان بسیاری از انسانهای بیمار و نیازمند باشند.
مراسم اهدای خون در مرکز اسلامی انگلیس برای پنجمین بار و با همکاری اتحادیه دانشجویان مسلمان (IUS) و سیستم بهداشت عمومی بريتانيا (NHS) برنامه ریزی شد تا با عنوان: "اجتماع سازمان یافته اهدای خون به نام امام حسين (ع) "در سالن اصلی مرکز اسلامی به اجرا گذاشته شود.
مرکز اسلامی انگلیس و اتحادیه دانشجویان مسلمان از همه ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) درخواست کردند تا باری دیگر در برنامه اهدای خون به بیماران که در شهرهای مختلف انگلیس از جمله در مرکز اسلامی انگلیس در لندن برگزار می شود، شرکت کنند.
مراسم اهدای خون از سوی مسلمانان انگلیس با تشکیل "کمپین اهدای خون به نام امام حسین(ع)"، در سال 2006 میلادی با همکاری بخش انتقال خون سیستم بهداشت عمومی انگلیس (NHS) آغاز شد و مسلمانان انگلیس هرساله بویژه درماههای محرم و صفر، به یاد جانبازی های امام حسین (ع) ویاران باوفایش، خون خود را برای استفاده های پزشکی و نجات جان بیماران نیازمند، اهدا می کنند.
این کمپین توسط اتحادیه دانشجویان مسلمان که یک گروه مدنی خیریه است، باهدف تشویق مسلمانان به اهدای خون و نیز ارتقای سطح انسجام فرهنگی و اجتماعی آنان به ویژه جوانان مسلمان سازمان دهی گردید.